Project news
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Методична робота

Date: 19 листопада 2021 о 15:01, Refreshed 22 січня о 18:15
Author: Admin С. С.

https://i.pinimg.com/564x/98/d5/c9/98d5c96a6028ddf9c918c3f211f99d24.jpgРозвиток та впровадження   інновацій в освітній процес СЗШ №65


«Твій учитель не той, хто тебе вчить, а той, у кого вчишся ти»

Ухвалення законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» суттєво розширило можливості навчання впродовж життя і підвищення кваліфікації та свободи їх вибору. Разом із свободою вибору та розширенням можливостей, яких усі так чекали, школи отримали чимало запитань та велику відповідальність за ухвалення рішень. Тепер винятково на рівні закладу освіти визначають, де й коли професійно зростатимуть педагоги.

 Сьогодення все наполегливіше вимагає пошуку таких форм та методів навчання, впровадження яких сприяло б активізації навчально-пізнавальної діяльності учнів, підвищувало ефективність набуття учнями нових знань, розвивало творчу активність, а також навички колективно злагоджених дій.

Освітні (педагогічні) інновації – це результат пошуку оригінальних, нестандартних рішень різноманітних педагогічних проблем. Продуктом творчого пошуку можуть бути нові навчальні технології, оригінальні виховні ідеї, форми і методи виховання, нестандартні підходи в управлінні. Продуктом інновацій як процесу творчої діяльності є зростання педагогічної майстерності педагога, рівень його культури, мислення, світогляду. Творчий пошук також суттєво впливає й на особистість учня: вони працюють активніше, у них пробуджується бажання випробувати й власні можливості в інноваційній діяльності. Саме з метою обміну педагогічними ідеями  та здобутками серед педагогів школи 15 січня 2024 року було проведено семінар «Почни з себе».  Щоб якнайкраще підготуватися до майбутнього, вважають педагоги, нинішнім та прийдешнім поколінням треба здобувати та відточувати наступні навички: критичне мислення, комунікаційні навички, емоційний інтелект, аналітичні здібності, технічні навички (STEM).

  Працюючи в групах, учасники семінару «створили» ідеальний портрет сучасного учня:

  • завжди мобільний;
  • співпрацює завжди й з усіма;
  • зростає в соцмережах;
  • навчається скрізь і будь-коли.

Табіна Ірина Любомирівна та Лушней Світлана Зіновіївна поділились досвідом роботи, практичними навичками із використання застосунку Canva, де можна знайти багато варіантів для створення плакатів, цікавих завдань, яскравих та зручних шаблонів на тему «Плани уроків» та інших готових графічних схем, а також гарно працювати в команді.

              

Алла Олександрівна Новинюк розповіла про особливості оцінювання 5-6 класів НУШ, зокрема – само-та взаємооцінювання. Крок за кроком, наголосила педагог,  учні мають учитися оцінювати свою власну компетентність, реагувати у відповідь, сприймати оцінку інших та обговорювати її. Завдяки такому покроковому підходу до формування самооцінки учні відповідним чином сприймають оцінку інших.

Крім набутих нових знань, спілкування з колегами, учасники семінару отримали змогу попрацювати з глиною та проявити творчість, креатив, створити шедевр з власним дизайном. Зуб Лариса Антоніївна та її донька Юлія провели майстер-клас по виготовленню виробів з глини. Натхнення, позитивні емоції, дитяча радість панували серед педагогів.

                        


Форум обміну досвідом

«Вчити себе самого - благородна справа,
але ще більш благородна - вчити інших;
до речі, останнє куди легше.»
Марк Твен

Педагогічне партнерство та обмін досвідом – це одна із форм методичної роботи, прерогативою якої є активний обмін напрацьованим матеріалом. Форум обміном досвіду дає можливість відповісти на сучасні виклики, обговорити проблеми і перспективи, поділитися напрацюваннями з колегами.

Ми обрали для форуму такі форми: 

  • Панорама методичних знахідок: своєрідний майданчик для обговорення найбільш важливих педагогічних здобутків, аналізу та практичних рішень, можливість педагога віднайти для себе нові ідеї, зарядитися натхненням від колег, перейняти кращі розробки і поділитися своїми відкриттями.

            

  • Шляхом втілення STEАM-проєкту «Вишиванку одягаю – перемогу наближаю» у 7 класі. Вчителі математики, української мови, хімії, мистецтва, трудового навчання, історії, біології, фізики зуміли,  використовуючи провідний принцип STEM-освіти – інтеграцію, здійснювали модернізацію змісту, обсягу навчального матеріалу різних предметів, формували: навички розв'язання складних (комплексних) практичних проблем, критичного мислення, креативних якостей та гнучкості, організаційних та комунікаційних здібностей, вміння оцінювати проблеми та приймати рішення, патріотизм.

   

        

  • Обмін досвідом з набутих під час курсів підвищення кваліфікації знань. Навчання протягом життя – важлива навичка для всіх, хто прагне самовдосконалення. І тим паче – для освітян. Аби бути впевненим сучасним педагогом, важливо не лише знати свій предмет, але й розуміти нюанси законодавства та процедуру підвищення кваліфікації. І, звісно, використовувати ефективні інструменти вчителювання. Як не загубитися у вирі інформації та не втратити мотивацію до постійного розвитку? На ці та інші запитання відповідали вчителі іноземних мов, які ділилися новими ідеями, набутими знаннями, які отримали під час проходження курсів підвищення кваліфікації в різних субєктів.

   

  • Семінар-практикум «Нейрокорекція в роботі сучасного педагога», який провела вчитель-логопед Новохатська А.О. для практичних психологів і соціальних педагогів міста. Було цікаво, інформативно. Слухали, пробували, грали, заряджались позитивним настроєм.

      

   


Засідання методичної ради школи 22 грудня 2021р.

       

Comments:
Only authorized users can leave comments.